Warsztaty dla dzieci
INFORMACJA
Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.) z uwagi na konieczność dostosowania placówki do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązujących w czasie epidemii COVID-19 informujemy, że w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 (w przedszkolu oraz w oddziale przedszkolnym) za zgodą organu prowadzącego, zostały zawieszone zajęcia w okresie od 6 maja 2020 r. do 15 maja 2020 r.
Nauczyciele nadal prowadzą zajęcia przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość.
Wytyczne-GIS-zlobki-przedszkola-Pierwsza-aktualizacja.pdf
List Prezydenta m.st. Warszawy do rodziców przedszkolaków
Szanowni Państwo, Rodzice warszawskich przedszkolaków
29 kwietnia br. na konferencji prasowej pan Premier Mateusz Morawiecki poinformował o otwarciu z dniem 6 maja żłobków i przedszkoli. Jednak, zgodnie z wytycznymi przedstawionymi podczas konferencji ostateczną decyzję o otwarciu przedszkola powinien podjąć samorząd, uwzględniając rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej.
Decyzja o otwarciu przedszkoli zapadła nagle, nie była konsultowana z samorządami. Czas w jakim podjęto decyzję oraz przerzucenie przez rząd odpowiedzialności na organy prowadzące i dyrektorów placówek jest nieodpowiedzialne. Nie mamy odpowiednich instrumentów pozwalających ocenić czy sytuacja w m.st. Warszawie jest bezpieczna, nie posiadamy również właściwych służb mogących wspomóc nasze przedszkola w organizacji pracy w czasie epidemii. Żaden dyrektor przedszkola ani pracownik samorządowy nie jest ekspertem w dziedzinie chorób zakaźnych.
Jako samorząd stanęliśmy wobec niezwykle trudnej i odpowiedzialnej decyzji. Do warszawskich przedszkoli uczęszcza blisko 57 tys. dzieci. Pracuje w nich ponad 13,5 tys. nauczycieli i pracowników. To ich zdrowie i bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu.
Wytyczne przedstawione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego są bardzo ogólne . Budzą wiele wątpliwości dotyczących właściwych warunków pozwalających zapewnić bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkoli.
Rozumiejąc, że w związku z wprowadzeniem II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 część z Państwa zobowiązana będzie wrócić do obowiązków zawodowych, pilnie zwróciliśmy się do Premiera RP z apelem o doprecyzowanie zasad organizacji opieki w przedszkolach i przygotowanie aktu prawnego stanowiącego jednolity wykaz działań niezbędnych do zapewnienia bezpiecznych warunków organizacji opieki.
Szanowni Państwo, tu chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo ponad 73 tysięcy warszawskich dzieci, ich rodziców i opiekunów, oraz zdrowie i bezpieczeństwo ponad 16 tysięcy pracowników żłobków i przedszkoli. Przerzucanie na dyrektorów placówek i organy prowadzące, nie tylko zapewnienia warunków sanitarnych ale ich określenie jest nieodpowiedzialne. Nikt z nas, żaden dyrektor placówki, nie jest ekspertem od koronawirusa.
Zwracam uwagę, że trudno wymagać od małych dzieci przestrzegania reżimu sanitarnego, w tym zachowania wymaganej odległości, noszenia maseczek, stąd też rodzice muszą mieć pełną świadomość odpowiedzialności za potencjalne negatywnie skutki podjętej decyzji.
Każda podjęta decyzja, lub jej brak może skutkować zagrożeniem bezpieczeństwa i drastycznym wzrostem liczby zachorowań. Rodzice winni mieć pełna wiedzę i świadomość ryzyk związanych z posłaniem dziecka do żłobka lub przedszkola.
Wszystkich Państwa pragnę zapewnić, że wraz z uzyskaniem szczegółowych wytycznych sanitarnych podejmiemy wszelkie możliwe działania, aby najmłodsi warszawiacy mogli jak najszybciej skorzystać z opieki w naszych przedszkolach w bezpiecznych dla nich warunkach.
Z poważaniem
Prezydent MiastaStołecznego Warszawy
Rafał Trzaskowski
Pomoc
DZIEŃ ZIEMI
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z okazji tego święta każdego roku w naszej szkole organizowaliśmy apel. W tym roku chcieliśmy zwrócić Wasza uwagę na wodę. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez uczniów z klasy 5c uczęszczających na kółko biologiczne. Do prezentacji dołączony jest quiz. Spróbujcie odpowiedzieć na pytania. Na odpowiedzi czekam pod adresem agnieszkastrzyzewska@zsp3wilanow.pl
Konsultacje dla młodzieży
Grupa wsparcia
WIELKANOC 2020!!!
List Prezydenta m.st. Warszawy
Ósmoklasisto!!!
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
KOMUNIKAT!
Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach
W obecnej sytuacji epidemicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.
Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.
Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.
Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.
PROPOZYCJE NA CZAS ZAWIESZENIA ZAJĘĆ
Staramy się podpowiedzieć Państwu jak kreatywnie i ciekawie można zorganizować dzieciom czas w domu. Dziś przedstawiamy propozycje przedstawień teatralnych, które są dostępne w internecie legalnie i za darmo.
Życzymy miłego oglądania.
TEATR
1) spektakl Teatr Miniatura „Zostań przyjacielem”
https://vod.tvp.pl/video/zostan-przyjacielem,zostan-przyjacielem,37464901
2) spektakl Teatr Miniatura „Bajki robotów”
https://vod.tvp.pl/video/bajki-robotow,bajki-robotow,38084399
3) Teatr Groteska od poniedziałku będzie publikował na swojej stronie piosenki ze swoich spektakli, a w weekend "Brzydkie kaczątko"
http://www.groteska.pl/?fbclid=IwAR3-ANayNfxypKnCmuyU3gEKMtoVRj_7e3Mj3-7eGaLHkjQ8lvydSZePQ6A
4) spektakl Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie "Lokomotywa II"
5) "Krawiec Niteczka" Teatr Lalka
https://iteatr.tvp.pl/47108735/krawiec-niteczka
6) "Krzyżacy" Teatr Miniatura
https://iteatr.tvp.pl/36867049/krzyzacy-spektakl-na-zywo-z-teatru-miniatura-w-gdansku
7) "Wikingowie. Musical nieletni" Teatr Komedii Valldal
8) Teatrzyk Pacynka w Biblioteka Sopocka (16.03 g;17:00)
9) Wirtualne muzeum lalkarstwa przygotowane przez Teatr Lalki Tęcza
10) "Pchła Szachrajka" od Kutnowski Dom Kultury (17.03 g.19:05-20:05) - teatr amatorski
https://www.facebook.com/events/876693056125142/
11) Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego poświęci piątki dzieciom
https://www.facebook.com/instytutteatralny/photos/a.172165066165994/2818187214897086/?type=1&theater
12) "Stukoszelest" - spektakl multimedialny dla odważnych dzieci
13) "Jaś i Małgosia" od Teatr Baj Pomorski
14) "Pippi Långstrump" w Operze Helsińskiej na arte.tv (do 20.03)
ZASADY FUNKCJONOWANIA PORADNI
ZASADY FUNKCJONOWANIA PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ NR 24 W WILANOWIE OD 16.03.2020 I PROCEDURY POSTĘPOWANIA
Nauka w czasie zawieszenia zajęć
Klasy I - III
Poniżej zamieszczamy dla Was portale i strony internetowe, przydatne w codziennej nauce.
Przypominamy, że ze wszytkimi nauczycielami naszej szkoły możecie mieć kontakt przez dziennik elektroniczny.
Portale ogólne:
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi.
Można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.
Wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci
Gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów
Strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.
Różne strony dla dzieci
http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php
Dziecięce gry i zabawy
Edukacja polonistyczna, kultura i tradycja:
http://www.polalech.pl/index.html
Portal zawierający informacje o polskich i zagranicznych strojach narodowych, zagadki, gry i zabawy, prezentacje.
Bogata oferta gier edukacyjnych
Nauka pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii
Powtórzenie ortografii dla uczniów kl. 1-8(poziom do wybrania przez ucznia)
Edukacja historyczna:
Wirtualne Muzeum Józefa Piłsudskiego (gry i zabawy)
Wirtualna wycieczka po Muzeum Powstania Warszawskiego
http://www.osamotnieni.muzhp.pl/
Muzeum Historii Polski: gra negocjacyjna „Osamotnieni”
https://www.e-historia.com.pl/ -
Materiały do nauki historii
Archeodzieciaki — Klub Małego Archeologa
http://www.pinterest.com/search/pins/?q=ancient+egypt+for+kids&term_meta[0]=ancient+egypt+for+kids – wersja angielska
Egipt, historia, zabytki - zabawy kreatywne dla dzieci
Edukacja matematyczna:
Matematyczne ZOO
http://www.superbelfrzy.edu.pl/gry-edukacyjne/matematyczne/zadania-matematyczne
Zadania matematyczne
http://www.megamatma.pl/uczniowie/powtorka-z-podstawowki
Zestaw pomocy do powtórzenia materiału z lekcji matematyki
Kanał na Youtube z darmowymi lekcjami matematyki dla najmłodszych
Edukacja przyrodnicza:
http://www.dzieciecafizyka.pl/przyroda/index.html
Popularyzacja fizyki dla młodszych dzieci
http://www.zoo.waw.pl/wycieczka/Wycieczka-zoo.html
Wirtualna wycieczka do ZOO — Warszawskie ZOO
http://muzeum.anatomia.umlub.pl
Wirtualne Muzeum Anatomii Człowieka
http://www.rigb.org/insideout/anatomy/skeleton_territory/skeleton_elements.html
Anatomia zwierząt
http://www.gry-geograficzne.pl
Gry geograficzne
Gry geograficzne
http://www.yourchildlearns.com/megamaps.htm
Mapy do drukowania, puzzle, atlasy on-line
http://www.airpano.com/List-Aerial-Panoramas.php
Piękne panoramy z różnych stron świata
Z Europkiem przez Europę (gra dla dzieci)
http://www.dzieciecafizyka.pl/
Dziecięca chemia, fizyka i przyroda
Europejska Organizacja Badań Jądrowych dla dzieci
Strona z symulacjami przyrodniczymi
https://codepen.io/juliangarnier/full/idhuG
Gry, ciekawostki i materiały z zakresu astronomii
http://www.worldwidetelescope.org/WebClient
Gry, ciekawostki i materiały z zakresu astronomii
http://www.solarsystemscope.com
Gry, ciekawostki i materiały z zakresu astronomii
http://www.esa.int/esaKIDSen/index.html
Europejska Agencja Kosmiczna dla dzieci
http://www.nasa.gov/audience/forkids/kidsclub/flash/
NASA dla dzieci
Języki obce:
http://www.superkid.pl/jezyk-angielski
Materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci - słówka z wymową, ułożone tematycznie
Materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci
https://learnenglishkids.britishcouncil.org/
Gry, zabawy, historyjki, materiały do słuchania i oglądania; dużo zadań interaktywnych; ćwiczenie wszystkich kompetencji językowych. Klasy 1-4 szkoły podstawowej. Starsi uczniowie klas 5-6 mogą wykorzystać zasoby do powtórzenia i sprawdzenia swojej wiedzy z poprzednich etapów edukacyjnych.
dużo ciekawych materiałów na ćwiczenie różnych kompetencji językowych w języku angielskim, dużo interaktywnych ćwiczeń. Klasy 1-3 szkoły podstawowej oraz 4-6 szkoły podstawowej.
Starsi uczniowie klas 7-8 mogą wykorzystać zasoby do powtórzenia i sprawdzenia swojej wiedzy z poprzednich etapów edukacyjnych
https://learnenglish.britishcouncil.org/
materiały dla bardziej zaawansowanych uczniów od poziomu średniego do zaawansowanego; można np. ćwiczyć przygotowanie do egzaminów.
https://elt.oup.com/student/newsparksfunzone/?cc=pl&selLanguage=pl; https://elt.oup.com/student/goldsparks/?cc=pl&selLanguage=pl
https://elt.oup.com/student/englishfile/?cc=pl&selLanguage=pl
Materiały dostępne na stronach wydawnictw językowych – materiały online do podręczników.
https://www.youtube.com/channel/UCV4cTDKZOZ_3Q8drnUAiDlw
Materiały do nauki języka hiszpańskiego
Edukacja muzyczna:
http://beethovenswig.com/index.php?page=cds&category=Music,_Books_and_More&display=5
Portal o muzyce klasycznej dla dzieci
Portal edukacyjny poświęcony muzyce
https://www.youtube.com/watch?v=EawOBwgrF_8
Piosenki dla dzieci
Edukacja plastyczna:
https://www.facebook.com/Primary.School.Art/
Zabawy kreatywne:
Kreatywna zabawa papierem dla wszystkich. Zabawki z papieru 3D
Nauka w czasie zawieszenia zajęć
Klasy IV - VIII
Zawieszone zajęcia w szkole to doskonały czas, aby na spokojnie powtórzyć materiał, z którym do tej pory mieliśmy trudności, a także na spokojnie przygotować się do zbliżającego się egzaminu ósmoklasisty.
Poniżej zamieszczamy dla Was portale i strony internetowe, przydatne w codziennej nauce.
Przypominamy, że ze wszytkimi nauczycielami naszej szkoły możecie mieć kontakt przez dziennik elektroniczny.
Portale ogólne:
Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi.
Khan Academy https://pl.khanacademy.org/Zawiera materiały edukacyjne, ćwiczenia dla uczniów z różnych etapów edukacyjnych obejmujące matematykę, przedmioty przyrodnicze, historię.
Filmoteka szkolna http://filmotekaszkolna.pl/dla-uczniow/materialy-filmoznawcze Adresowana głównie do uczniów klas VII i VIII oraz szkól ponadpodstawowych, zawiera artykuły filmoznawcze, ćwiczenia filmowe, poradnik dla maturzystów.
Legalna Kultura https://www.legalnakultura.pl/pl/strefa-edukacji/strefa-dla-uczniow/strony-internetowe Baza stron internetowych dla uczniów zawierających sprawdzone ćwiczenia, materiały edukacyjne z przedmiotów: język polski, historia sztuki, historia i społeczeństwo, matematyka, chemia, fizyka, biologia, geografia, informatyka, języki obce oraz portale ogólne.
Edukacja Medialna http://edukacjamedialna.edu.pl/ Serwis edukacyjny o wychowaniu do mediów i przez media - w rodzinie, w szkole i w społeczeństwie. Serwis internetowy Fundacji Nowoczesna Polska - kompletny program do prowadzenia edukacji medialnej w Polsce. Na stronie znajdziesz scenariusze zajęć, ćwiczenia i inne materiały niezbędne do prowadzenia zajęć.
Informatyka (klasy IV-VIII)
Po wybraniu podręcznika dla odpowiedniej klasy zajduje się praca samodzielna, pliki ćwiczeniowe oraz gry edukacyjne dla młodszych uczniów. Systematycznie baza będzie uzupełniana.
Język polski
Powtórzenie ortografii dla uczniów kl. 1-8(poziom do wybrania przez ucznia)
Matematyka www.pistacja.tv Darmowe wideolekcje z matematyki realizujące podstawę programową od IV klasy SP do matury. Pi-stacja zaplanowała darmowe webinary powtórkowe dla ósmoklasistów – poniżej szczegółowy harmonogram:
Ósmoklasiści: Wszystkie spotkania zaczynamy o godz. 19.00.19 marca - https://youtu.be/e4JdOzkk7YI26 marca - https://youtu.be/OunQ6Zg1UWs2 kwietnia - https://youtu.be/CyT4zfKupeE7 kwietnia - https://youtu.be/bze0cM-FbRk16 kwietnia - https://youtu.be/0Ace5wW4NBMDołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2921056361270986/
Aby wziąć udział w powtórce online nie trzeba się rejestrować, wystarczy punktualnie zjawić się na kanale YouTube.com/PistacjaMatematyka klikając na link wskazany przy wybranym terminie. W trakcie godzinnych spotkań zespół Pi-stacji będzie na żywo rozwiązywać zadania egzaminacyjne sprawiające uczniom najwięcej trudności.Jakie tematy pojawią się na powtórkach?Maturzyści pochylą się m.in. nad dowodami, kombinatoryką, ciągami, funkcją kwadratową i trygonometrią.Ósmoklasiści będą mieli okazję powtórzyć procenty, pierwiastki, potęgi, zadania tekstowe, dowody czy geometrię przestrzenną. Już teraz więcej „pewniaków egzaminacyjnych” znajdziesz w artykule na stronie Pi-stacji http://bit.ly/38NBvO2Szukasz materiałów do samodzielnej nauki matematyki, ale nie jesteś ósmoklasistą ani maturzystą? Na www.pistacja.tv czeka na Ciebie ponad 600 darmowych wideolekcji. Interesujący Cię temat możesz wyszukać za pomocą lupki lub po wybraniu etapu edukacyjnego w zakładce „Podstawa programowa”
SZALONE LICZBY https://szaloneliczby.pl/egzamin-osmoklasisty Arkusze egzaminacyjne z matematyki (wersja do wydruku w pdf lub wersja online, gdzie uczniowie otrzymają wyniki oraz odpowiedzi do zadań z wyjaśnieniem. Na stronie znajdziecie też zbiory zadań z poszczególnych dziedzin matematyki ). – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
MATEMAKS https://www.matemaks.pl/egzamin-osmoklasity.html Wideolekcje z wytłumaczeniem zadań z egzaminu ósmoklasisty z matematyki z grudnia 2018 roku i z kwietnia 2019 roku. – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
MATH.EDU http://www.math.edu.pl/testy-sp zadania, testy, zbiory zadań, łamigłówki, ciekawostki matematyczne.
THAT QUIZ https://www.thatquiz.org/pl/ Strona z interaktywnymi quizami. Wybierz dział, polecenie do wykonania, poziom trudności i ćwicz.
MATMA GWIAZDY https://matmagwiazdy.pl/ Wideorelacje z zakresu matematyki
Edukator.pl https://www.edukator.pl/ Portal edukacyjny Fundacji Nauki i Wiedzy prezentuje informacje o ciekawych projektach edukacyjnych, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, e-publikacje, praktyczne wykorzystanie narzędzi TIK w edukacji. Ponadto - materiały przydatne w realizacji zajęć, multimedia, bibliotekę wiedzy z tekstami literatury, mapy i plany, zdjęcia i wiele innych.
Edukacja Muzyczna Dzieci https://www.edumuz.pl/ strona Marii Tomaszewskiej, autorki popularnych w latach dziewięćdziesiątych podręczników do nauki muzyki publikowanych przez Wydawnictwo M. Rożak. Na stronie można znaleźć praktyczne materiały, np. teksty piosenek oraz filmy prezentujące zajęcia muzyczne z dziećmi.
Educarium.pl https://educarium.pl/ Portal edukacyjny mający za zadanie promować otwarte formy nauczania, zachęcać do wczesnej i mądrej edukacji dzieci poprzez konkretne doświadczenie. Na stronach portalu zamieszczono propozycje zabaw edukacyjnych, karty pracy oraz ciekawe artykuły.
Interklasa.pl http://www.interklasa.pl/portal/index/strony Polski portal edukacyjny - jeden z pierwszych i największych w Polsce, profesjonalnych portali edukacyjnych, przeznaczony jest dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Szkolnictwo.pl https://www.szkolnictwo.pl/ Ogólnopolski Katalog Szkół wraz z Platformą Edukacyjną, które mają za zadanie umożliwienie znalezienia odpowiedniej szkoły oraz odbywanie nauki poprzez Internet. W katalogu szkół przygotowano szczegółowe informacje o ponad 30.000 szkół. Platforma Edukacyjna zawiera szereg lekcji i testów umożliwiających zdobywanie wiedzy z szeregu dziedzin wiedzy (angielski, niemiecki, matematyka, biologia, historia, WOS, język polski, informatyka, chemia, prawo jazdy - materiały). By dołączyć do grona użytkowników wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny.
Scholariswww.scholaris.plPortal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.
Zooniversehttps://www.zooniverse.org/?lang=plUmożliwia każdemu udział w prawdziwych nowatorskich badaniach w wielu dziedzinach nauki, nauk humanistycznych i nie tylko.
e-podręczniki.ple-podreczniki.plMateriały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
DYŻUR WAKACYJNY
Zmiana zasad prowadzenia zapisów na dyżury wakacyjne
Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją ulegają zmianie zasady prowadzenia zapisów na dyżury wakacyjne.
Dyrektor przedszkola/szkoły generuje hasła z systemu, które przekazuje rodzicom wyłącznie drogą elektroniczną na adresy mailowe rodziców (lub platformę e-przedszkole wykorzystywaną przez placówkę).
W treści maila proszę wskazać tylko imię dziecka i hasło (bez innych danych).
W przypadku braku adresu email rodzica dyrektor kontaktuje się telefonicznie z rodzicami i ustala sposób przekazania hasła.
Możliwość generacji hasła będzie dostępna w dniach od 23 marca do 7 kwietnia. Wskazane jest jednak, aby dyrektor przekazał hasło rodzicom (elektronicznie) do dnia 25 marca.
UWAGA!
Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli*/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie rejestracji wniosku/zgłoszenia.
Rodzice wypełniają wniosek tylko w systemie zapisów na dyżury wakacyjne. Nie muszą dostarczać jego wersji papierowej do placówki.
Terminy zapisów i pozostałe zasady pozostają bez zmian.
*Dotyczy dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola, nie potwierdziły woli kontynuacji i ubiegają się o przyjęcie do innego przedszkola
LIST PREZYDENTA
REKRUTACJA
Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach
Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:
1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl W zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.
2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.
W wypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia, placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o ich późniejszym dostarczeniu dokumentów.W związku z epidemia wirusa Covid-19 od 16 marca żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą zamknięte. Nauczyciele będą wysyłali materiały edukacyjne do indywidualnej pracy. W nadchodzących dniach będziemy państwa informować o kolejnych krokach.
Archiwum Aktualności