• ZIMA W MIEŚCIE

     •  

      Program „Zima w Mieście 2023” będzie realizowany w naszej szkole  w dniach: 13.02.2023 - 24.02.2023 r. – w godzinach 7.30 – 16.30.  

       

      Zapisy kandydatów na Akcję "ZIMA W MIEŚCIE 2023" rozpoczynają się od 02.01. 2023r. godz. 8.00 - do 15.01.2023r. godz.16.00 za pomocą elektronicznego systemu zgłoszeń znajdującego się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/ 

       

      W trakcie akcji „Zima w Mieście”  będą odbywały się zajęcia:  artystyczne, komputerowe, sportowo-rekreacyjne, np. basen, gra w kręgle, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zabawy na śniegu (w zależności od pogody), gry zespołowe, gra w ping – ponga, gry i zabawy integracyjne, zabawy uczące przynależności do grup. Będziemy spacerować po Warszawie, wyjdziemy do kina i muzeum, zorganizujemy konkursy wiedzy. 

      Akcja jest ciekawą propozycją na miłe i aktywne spędzanie czasu. 

                                                                                                       ZAPRASZAMY 

     • KONKURS

     • 10 - 11 grudnia w godzinach 16.00 - 20.00 na Plaży Wilanów odbędzie się  X Królewski Festiwal Światła!

      W trakcie trwania Festiwalu w Sali Widowiskowej ul.Klimczaka 2

      Prezentowane będą Figury Świetlne wykonane przez uczniów wilanowskich szkół i przedszkoli.

      Nasza Figura Świetlna przedstawia "Świetlistą Zorzę Polarną" i została wykonana przez uczennicę z kl.VII.

      Na miejscu można oddać głos na najładniejszą Figurę Świetlną.

      Zachęcamy do udziału w głosowaniu.

     • X KRÓLEWSKI FESTIWAL ŚWIATŁA

     • X KRÓLEWSKI FESTIWAL ŚWIATŁA

       

      Grudzień to miesiąc magiczny, atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przygotowań i przedświątecznej „gorączki” - to czas przyjemny, ale też stresujący. Chwilę wytchnienia znajdziecie w drugi weekend grudnia w dzielnicy Wilanów. Przed nami dwa dni, podczas których Wilanów rozbłyśnie feerią kolorów. Już 10 i 11 grudnia odbędzie się jubileuszowy X Królewski Festiwal Światła!

       

      X Królewski Festiwal Światła rozpoczynamy w sobotę 10 grudnia na Plaży Wilanów o godzinie 16:00! Czekają na was rozświetlone i zimowe atrakcje. Przepiękne instalacje świetlne stworzą odpowiedni nastrój do spędzenia weekendu w Dzielnicy Wilanów. Tegoroczna edycja festiwalu to szczególna okazja do świętowania. Organizacja po raz 10ty takiego wydarzenia dla mieszkańców Wilanowa to przyjemność dla organizatorów – Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz partnerów wydarzenia. W ten szczególny weekend przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców i nie tylko masę atrakcji.

       

      W tym roku 10 i 11 grudnia podczas jubileuszowej edycji Festiwalu przygotowaliśmy moc atrakcji, wśród których nie zabraknie oczywiście pokazów świetlnych i laserowych, świetlnych instalacji, labiryntów, rozświetlonego ogrodu królewskiego. Będzie można przejechać się Bajeczną Karuzelą (której jeszcze u nas nie było).

      Nie zapomnieliśmy jednak o świątecznej atmosferze – na wszystkich odwiedzających czekać będzie Świąteczny Jarmark, Kiermasz, a także spotkanie z Mikołajem i Mikołajkowe Warsztaty. Dla tych zmarzniętych mamy przygotowane darmowe gorące napoje, a coś na przekąskę będzie można znaleźć w strefie Food Truck.

      Mam nadzieję, że ten grudniowy weekend będzie dla wszystkich Państwa okazją do chwili odpoczynku i „złapania tchu” w „gorącym” okresie przedświątecznym.”

      - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów, Artur Buczyński

       

      Przez cały weekend zapraszamy na niezwykłe multimedialne pokazy spektaklu „Światło-Dźwięk”. Zobaczyć będzie można również oryginalne widowisko Laserowe Show. Po pokazach warto wybrać się na relaksujący spacer w Królewskim Ogrodzie Światła albo na przejażdżkę najpiękniejszą rozświetloną Bajeczną Karuzelą.

       

      Świąteczny Jarmark to idealna okazja na zdobycie oryginalnych prezentów. Za to oryginalnych smaków z różnych kuchni świata mieszkańcy i goście Festiwalu będą mogli spróbować na trwającym przez cały weekend Świetlnym Zlocie FoodTrucków. Po degustacji wszystkich przysmaków będzie okazja do spalenia nadmiaru kalorii, i to na zapas!

       

      Festiwal Światła to najlepsza okazja do uprawiania zimowych sportów, o których dzielnica Wilanów nie zapomina !

       

      Na początek polecamy wycieczkę przez Labirynt Świetlny, w którym naprawdę można się zgubić. To niezła łamigłówka i dobra rozgrzewka, po której warto spróbować swoich sił w Laser Game w specjalnym namiocie sferycznym.

       

      Najważniejszym sportowym wydarzeniem tego weekendu będzie realizacja projektu „Szyjemy sport na miarę - sportowa rodzina” - czyli unikatowe spotkania w formie camp’ów promujące najpopularniejsze sportowe dyscypliny halowe na świecie. Uczestników aktywizować do ruchu będą wielcy mistrzowie sportu, ambasadorzy projektu: Iwona Niedźwiedź, Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak. „Szyjemy sport na miarę” startuje w sobotę 11 grudnia o godzinie 10:00 w Hali CSW Wilanów. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wejść na stronę na stronę internetową: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

       

      Dla miłośników muzyki przygotowaliśmy świetlne show z muzyką na żywo „VIVALDI NEW VIBES -Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego, podczas którego odbędzie się widowiskowa iluminacja na fasadzie wilanowskiego Ratusza. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędzie się widowiskowy Przemarsz Orkiestry Wilanów.

       

      Na najmłodszych czekać będzie Bajeczną Górkę, na której będą mogli zjeżdżać w zimowej scenerii. Bajeczna Górka i inne atrakcje w ramach akcji „Zimowy Wilanów” będą dostępne aż do 10 marca.

       

      Wszystkie dzieci będą mogły osobiście wręczyć swoje listy Świętemu Mikołajowi, który będzie gościem Festiwalu. Dzieciom i rodzicom, którzy chcieliby sprawdzić się w roli pomocników Mikołaja i wykonać własne prezenty dla najbliższych, polecamy Mikołajkowe Warsztaty dla Dzieci, a po warsztatach zapraszamy na Bajki na dużym ekranie.

       

      W sobotę zajrzyjcie koniecznie na Kiermasz Słoiki z Wilanowa, podczas którego odbywać się będzie zbiórka dla 2,5 letniego Dominka Woźniaka na kontynuację jego leczenia*.

       

      *Więcej o Dominiku oraz trwającej cały czas zbiórce na jego leczenie możecie przeczytać tu https://www.siepomaga.pl/dominik-wozniak

       

      Dominik Woźniak - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

      Adoptowaliśmy Dominisia kiedy miał 2,5 roku, groziły mu wówczas amputacja nóżki oraz pobyt w domu dziecka. Od dwóch lat tworzymy rodzinę, pokochaliśmy synka bezgranicznie, mimo że nasza droga jest trudna, kręta, pełna wyzwań, zmartwień, jest również po brzegi wypełniona miłością do ukochanego dziecka.

      www.siepomaga.pl

      .

       

      Przez cały weekend zapraszamy Was również do odwiedzenia Wilanowskiej Edukacyjnej Strefy Świetlnej w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów oraz na zrobienie pamiątkowego zdjęcia w Świątecznej Rodzinnej Fotobudce.

       

      X Królewski Festiwal Światła to święto wszystkich mieszkańców Wilanowa i gości naszej Dzielnicy. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz zostało objęte Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy Was do spędzenia wspólnie tego grudniowego weekendu i oderwanie się na chwilę od „świątecznej gorączki”. Do zobaczenia!

       

       

      Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy, Centrum Kultury Wilanów, Biblioteka Wilanów oraz Centrum Sportu Wilanów serdecznie zapraszają!

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 104 im. Macieja Rataja
    • tel./fax: (22) 648-49-35
    • ul. Przyczółkowa 27 02-968 Warszawa Poland
    • Agata Tkaczyk e-mail: dyrektor@zsp3wilanow.pl spotkania dyrektora z rodzicami - po wcześniejszym umówieniu
    • Iwona Perzanowska e-mail: wicedyrektor@zsp3wilanow.pl
    • Izabela Perkowska - sekretarz SP104 Agata Orłowska-Bielińska - sekretarka SP104
    • poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00
    • Urszula Banasiak
    • Barbara Stanios
   • Logowanie