• Akcje charytatywne

    • Drodzy Uczniowie/Dzieci, Rodzice i Pracownicy SP104,

     rozpoczynamy czas pozytywnych emocji i doświadczania cudów, które już od 6 lat towarzyszą nam przy organizacji Szlachetnej Paczki w naszej szkole.

     Póki co wybrałyśmy (ostrożnie : ) tylko jedną rodzinę, ale - wierzymy, że to tylko początek.

     Nasza pierwsza rodzina zmaga się z trudnością codziennej opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem.
     Pani Lidia i pan Maciej są młodym małżeństwem. Mieszkają w Nowym Mieście (jedno z najbiedniejszych miast na Mazowszu), w jednopokojowym mieszkaniu wraz z dwoma synami.
     2-letni Tymon jest zdrowym dzieckiem, niestety starszy syn, Szymon przyszedł na świat z czterokończynowym porażeniem mózgowym i padaczką lekooporną. Życie całej rodziny podporządkowane jest jego potrzebom - całodobowej opiece, wizytom u specjalistów i rehabilitacji.
     Rodzina utrzymuje się z zasiłków i świadczeń, które otrzymują głównie na Szymona, ponieważ oboje rodzice muszą być zaangażowani w opiekę nad dziećmi. Zdarzało się, że Szymon nie spał przez 70 godzin, ponieważ miał blisko 200 ataków padaczki na dobę. Dodatkowo wiotkość krtani, powoduje częste zachłystywanie się Szymka, więc tylko rodzice mogą wziąć na siebie odpowiedzialność za opiekę nad synem, co uniemożliwia im podjęcie pracy zarobkowej.
     Po odliczeniu kosztów wizyt u specjalistów, dodatkowej rehabilitacji, leków i opłat za mieszkanie, rodzinie pozostaje 205 zł na osobę miesięcznie...
     Rodzina nie zgłasza wielu potrzeb nie dlatego, że są one zaspokojone, ale dlatego, że najważniejsze jest zapewnienie rehabilitacji dla Szymona oraz odciążenie domowego budżetu poprzez zakup zapasu żywności i środków pielęgnacyjnych dla chłopca i rodziny.

     Przekazujemy Państwu link do interaktywnej tabeli (udostępnimy go również na stronie internetowej SP104), w której zaproponowaliśmy przydział produktów klasom i oddziałowi przedszkolnemu, by uniknąć nadmiaru artykułów z jednej kategorii. Oczywiście to tylko sugestia. Prosimy o wybieranie produktów z najdłuższym terminem przydatności do spożycia oraz dostosowanych do potrzeb zdrowotnych dzieci (alergie). Rodzina zgłosiła tylko niezbędne produkty, ale jesteśmy w kontakcie z opiekunem i będziemy na bieżąco uzupełniać tabelę.

     https://liblink.pl/WpAiLU1fC5

     Można zadeklarować też zrealizowanie większych potrzeb indywidualnie lub w grupie znajomych, przyjaciół. Indywidualnych darczyńców prosimy o wpisywanie się do tabeli i bezpośrednie, niezwłoczne zgłoszenie tego faktu przez Librus do M. Mączeńskiej. To bardzo ważne dla ułatwienia organizacji Szlachetnej Paczki.

     A teraz NAJWAŻNIEJSZE!

     Szymon ma zapewnioną miłość i wsparcie ze strony rodziców. To bardzo wiele. Ale potrzebuje stałej, systematycznej, profesjonalnej rehabilitacji, na którą nie stać jego rodziców. Na ten cel potrzebujemy gotówki.
     W tym roku wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek w szkole i przed budynkiem w dniach 28-30 listopada 2023 r.
     Mogą również Państwo dokonać wpłaty na konto Rady Rodziców ZSP3 (82 1240 1109 1111 0010 4227 5166) z dopiskiem SZLACHETNA PACZKA 2023.

     Natomiast produkty prosimy zostawiać w holu wejściowym, w wyznaczonym miejscu. Uczniowie klas 4-8, którzy dostarczyli dary, wpisali swoje dane na listę zawieszoną na tablicy Szlachetnej Paczki- darczyńców nagrodzimy dodatnimi punktami.

     Koordynatorzy akcji osobiście lub przez Librus odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości.

     Bardzo liczymy na Państwa wsparcie, a lata doświadczeń uczą, że razem potrafimy działać cuda!

     Koordynatorzy akcji
     Magdalena Mączeńska
     Monika Jung

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 104 im. Macieja Rataja
   • tel./fax: (22) 648-49-35
   • ul. Przyczółkowa 27 02-968 Warszawa Poland
   • Agata Tkaczyk e-mail: dyrektor@zsp3wilanow.pl spotkania dyrektora z rodzicami - po wcześniejszym umówieniu
   • Iwona Perzanowska e-mail: wicedyrektor@zsp3wilanow.pl
   • Izabela Perkowska - sekretarz SP104 Agata Orłowska-Bielińska - sekretarka SP104
   • poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00
   • Urszula Banasiak
   • Barbara Stanios
  • Logowanie